Sporun teşvik edilmesi bir devlet politikası olmalı

Sporun teşvik edilmesi bir devlet politikası olmalı. Spora önem verilmediğinde ciddi sağlık sorunları oluşuyor.

Okullarda ve iş yerlerinde spor mecburi olmalı ama mutlaka doğru spor konusunda da halkın bilgilendirilmesi gerekir.

Çocuklar için bazı bilgisayar oyunlarının faydaları da var ama çocukların bilgisayar başında çok fazla hareketsiz kalmaları doğru değil. Mutlaka spor yapmaları gerekir.

Spor, sağlık açısından çok önemli, Devletimizin gençlerimize yönelik çocukluktan itibaren mutlaka iyi bir spor politikası izlemesi gerekir.

Spor vücudu güçlendirir. Gençlerin sporu sevmesi için uzman kişiler tarafından teşvik edilmeleri ve yetiştirilmeleri gerekiyor.

Kıymetli sporcular ve sanatçıların hiç unutulmaması gerekir. Özellikle tarihte mühim başarılar elde etmiş güreşçilerimize sahip çıkılmalı.

 


Sadece sağlıklı beslenme ve spor insanı sağlıklı yapmaz; iman ve Allah korkusu da olacak. Hem maddi hem manevi tedbir alınması lazım. Allah korkusu yoksa, Allah sevgisi yoksa istediği kadar yesin içsin, hiçbir şey olmaz.

Nesil hem beden hem de ruh olarak bozuluyor. Buna karşı tedbir olarak devlet okullarda sağlıklı beslenmeyi ve sporu mecburi hale getirebilir.


Kadını kaliteli olmayan bir ülke, hiçbir şekilde kaliteli ve başarılı olamaz. Hiçbir şekilde kaliteyi elde edemez. Hiçbir şekilde modern olamaz, Avrupai olamaz. Kadını aydın, özgür, sevinç içinde değilse, bakımlı değilse, neşede, gülmede, sporda, yemede, içmede özgür değilse o ülke asla aydınlık ülke değildir. Bayağı kararmıştır ve her kararan ülke mutlaka yıkılır. Allah esirgesin.

Okullarda gençlere gayet güzel tesisler yapılabilir. Spora teşvik etmek değil, spora bir nevi mecbur etmek gerekir. Kendi haline bırakırsa insanın spor yapması çok zordur.

Spor aslında devlet tarafından mecbur hale getirilmesi gerekir. Her gün en az bir saat, bir buçuk saat spor dersi olması lazım. Zinde gençlik yetişmesi için. Yahut gün aşırı. Mühim olan gençliğin ruhen ve bedenen sağlıklı ve sıhhatli olması.

Devlet politikası olarak sporu devlet her yerde hem teşvik etmeli biraz da hafif mecburi olması gerekiyor. Mesela spor derslerini okullarda artırsınlar. Sportmen olsun bizim gençliğimiz.

Genç kız dediğin en az günde yarım saat, bir saat spor yapması lazım. Beslenmesinin çok iyi olması lazım. Kız çocuğuna çiçek bakar gibi bakacaksın, solar yazık onlar.

Genç kız dediğin filinta gibi olacak, spor yapacak, kasları çok güçlü olacak, atletik, ceylan gibi olması lazım fiziğinin. Saçları püfür püfür bakımlı olacak.

Adnan OktarBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir