Milli şuur dersi, okullarda okutulsun.

Okullarda milli şuur dersi olmalı, gençlerin şuurlu yetiştirilmesi çok önemli. Milletçe birbirimize kilitlenmemiz en etkili kuvvetimiz olur.

Sevgisizlik insanlarda dehşetli boyutlara ulaşmış. Kavgalar, maçlardaki olaylar.. Nedir bu böyle. Devlet milli şuur dersini bir an önce koysun. Gençler şuurlu olarak, manevi değerlerle çok güzel eğitilsin.

En hayati konu milli şuurdur. Türkiye gittikten sonra adam mühendis olsa ne olur, olmasa ne olur? Onun için milli şuur dersinin bir an önce okullarda okutulması lazım.

Bir kısım gençler arasında üretimden, teknolojiden, bilimden tamamen uzak, yaratıcı olmaktan, sanattan, estetikten tamamen uzak, hazırı yiyen, hazırla beslenen ve bedavacı olan bir ruh bütün şiddetiyle yayılıyor. Okullara milli şuur dersi konularak buna önlem alınmalı.

Gençler televizyonlardaki boş programlarla vakit geçiriyor. Bu, zihinlerin içini boşaltan tehlikeli bir kültür. Milli şuuru olan nesil yetişmeli.

Gençlerimizin büyük bölümü donanımlı değil. Darwinist düşünceyle, Marksist, Leninist, Stalinist düşünceyle mücadele edecek bilgiye sahip değiller. Türkiye’de Darwinist eğitimin durdurulması PKK’ya büyük darbe olur. Okullara ‘milli şuur’ dersi konularak Marksist, Leninist düşüncenin yanlışlığı gençlere anlatılsın.

Bütün gençliğin milli yetiştirilmesi gerekiyor. Milli şuur dersi diye bir ders konması lazım. Haftada üç saat milli şuur dersi. İngiliz derin devleti, PKK, Darwinizm, komünizm yani Türkiye’yi yıkmaya yönelik her türlü ideoloji ve faaliyet o derste anlatılması lazım.

Teröre karşı çok esaslı bir kültürel mücadele, esaslı bir gençlik şuurlandırması gerekir. Bir kere milli şuur dersi konması lazım gençlere, haftada üç kere milli şuur dersi. Komünizm nedir, Marksizm nedir, nasıl mücadele edilir, terörizm nedir? Darwinizm’in materyalizmin yanlış yönleri nelerdir? Bunlar anlatılması lazım.

Okullara milli şuur dersi konması gerekir. Haftada üç saat tecrübeli öğretmenler tarafından, komünist tehlike, Türkiye’nin bölünme tehlikesi, Darwinizm tehlikesi, materyalizm tehlikesi, hepsini anlatan, ayrıca nasıl direnilmesi gerektiğini, nasıl karşılık verilmesi gerektiğini izah eden dersler verilmesi lazım.

Milli şuur dersi, milli bilinç dersi okullarda okutulsun. Kısa sürede bütün gençlik politik yönden de, siyasi yönden de bilinçlendirilsin. PKK’nın propagandasına karşı böyle susmakla olmaz.

İnsanlar son derece rahat; genç kızların, delikanlıların birçoğu evlenme derdinde, okulunu bitirmenin derdinde. Bilardo yarışmasına gidiyor. Kimi futbol takımının ligde şampiyon olmasının peşinde. Adamlar Türkiye’de bir cehennem yaşandığının farkında değiller. Milli bilinç veya milli şuur yeterli derecede güçlü değil. Gençler eğitilmesi gerekiyor.

Şehide bütün şehri gezdireceksin. Şehit cenazesi önemlidir. “Allahu Ekber” diye yer gök inleyecek. En az 1 milyon kişi toplanması lazım. O zaman milli şuur şaha kalkar. Şehidin maneviyatından memleket bereketlenir.

Milli şuur dersi koyarsın, gençler çakı gibi olurlar. Adam gidip barbut oynuyor, tiner koklamaya kalkıyor. Nerede uyuşturucu bulurum onun derdinde. Davası olmazsa bir adamın, böyle oluyor. PKK’lılar niye tiner çekmiyor? Adamın kötü, çirkin, ahlaksız da olsa bir amacı var. Burada da gençlerin bir amacı olması lazım.

PKK’lı kızlar kayaların aralarında yatıyor. Bizim genç kızlarımızın epey bir bölümüne, nasıl eş bulacakları, nasıl evlenecekleri, nasıl iş yapacakları, nasıl çıkarını elde edeceği onlarla ilgili eğitim veriliyor. Milli eğitim verilmesi lazım, milli şuur dersi verilmesi lazım.

Kurani çalışma ile, iman hakikatleri ile, imanlı gençlik, milli gençlik yetiştirilmesi gerekiyor. Şuurlu, milli düşünceyi savunan, milli aklı, milli şuuru iyi bilen gençler yetiştirilmesi lazım. ‘Milli şuur’ dersi verilebilir. Orada Darwinizmin geçersizliği, komünizmin geçersizliği anlatılabilir.

Mutlaka Milli Eğitim Bakanlığınca “Milli Şuur” dersi bütün gençlere verilmesi lazım. “Komünizm nedir? Nasıl korunmak gerekir? Darwinizm, materyalizm nasıl komünizmin kökenini oluşturuyor? Materyalizm insanları nasıl çökertir?” Bu ders olmadı mı terör olur.

Gençlere ‘Milli Şuur’ dersi verilmesi lazım, Milli Güvenlik dersi gibi. Bölünmenin tehlikesi, milli beraberliğin önemi, Türk İslam Birliğinin önemi, kardeşliğin önemi, sevginin önemi, bunların anlatılması lazım.

Şimdi yapılacak şey gençleri eğitmek, milli şuur dersi vermek. PKK sürekli eğitim veriyor. Komünist teröristler eğitimle bu hale geliyorlar. Biz de gençlere haftada üç saat milli şuur dersi verirsek çok çok faydalı olur.

Okullarda haftada 3 gün iman hakikatlerinin de anlatıldığı milli şuur dersi verilse gençlerin bütün motivasyonu, ruh hali, psikolojisi değişir. Çok faydalı olur.

Gençlere milli şuur dersi verilerek, komünizm tehlikesi, Darwinizm tehlikesi, faşizm tehlikesi, terörün ideolojisi nedir, şiddet nedir, sevgi nedir, merhamet nedir bunların öğretilmesi lazım. Milli hedeflerimizin, mesela Türk-İslam Birliğinin anlatılması lazım.

Manevi kalkınma hamlesi önemlidir. Bunun için ilkokuldan itibaren mutlaka milli şuur dersleri verilmesi lazım. Allah’ın varlığının delilleri, materyalizmin bilimsel geçersizliği, Türkiye’nin birliğinin ve bütünlüğünün önemi gençlere öğretilmeli.


PKK özgüvenini ayakta tutmak için, daha çok militan devşirebilecek propaganda yapmak için her gün mutlaka eylem yapıyor. Bir yerde PKK böyle hırsla mücadele ederken asker polis cansiperane mücadele verirken diğer yerde sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranılıyor. Bir çok kişinin konusu maç, yarışma programı, evlilik vs oluyor. Bir an önce milli şuur dersleri verilmesi ve bilinçlenmenin artırılması şart.

Kalitesizlik İslam âlemini sardı. İngiliz derin devleti İslam ülkelerinde kalitesizliği, sıradanlığı müthiş teşvik ediyor; böyle kaba, basit ve akılsız bir nesil istiyor. Görgüsüz, kültürsüz, sanattan uzak, milli şuurdan uzak bir nesil istiyor. Ve bunun için televole kültürünü alabildiğine yayıyorlar.

İnsanların bir kısmı sadece akşam yiyeceği yemeği, düğüne ne giyeceğini, takılan altının ne kadar olduğunu düşünüyor. Türkiye nasıl bir dönemden geçiyor, PKK terörü nelere sebep oluyor, Güneydoğu’da neler yaşanıyor hiç düşünmüyor. PKK militanları sistemlerini ölmek ve öldürmek üzerine kurmuşlar ve dünyaya dair bir plan yapmıyor, o yanlış inançları için kendilerini adıyorlar. Buna karşılık bizim milletimizin de doğru olan inancı için canını ortaya koyan, her türlü fedakarlığı göze alan, milli şuuru çok güçlü olmamız hayatidir.

Adnan Oktar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir