Kanser Hastalarından Para Alınmaz

Çağımızda kanserin tedavisi gitgide kolaylaşıyor ama hastalara moral desteği çok önemli. Kanser hastalarının moralini yüksek tutmak için hep olumlu ve ümitvar konuşmak gerekir. İmanı güçlü kanser hastalarıyla bir arada olmaları kanser hastalarının birbirlerine daha çok moral vermelerini sağlar.

İnsanın her gün kanser olma riski var. Hücreler tüm vücudu gezip bozulan parçaları tespit edip tamir ediyor. Bu sistemin varlığı vesilesiyle insan her gün kanser olmaktan korunmuş oluyor. Hücrelerin gösterdiği bu akıl ve titizlik Allah’ın insanlara çok büyük rahmetidir.

Kanser hastasından para almak küçük düşürücü. Kanser hastalığına yakalanmak zaten zor bir imtihan. Bu yüzden ilacından da tedavisinden de para alınmamalıdır.

Devlet kanser hastası olan fakir ailelere ciddi şekilde para yardımı yapsın. Hastanın ilaçları ve bakımı da ücretsiz olsun. Yazık günah. Hiç kimse, “Bana ne, ben nasıl olsa hasta değilim, beni ilgilendirmez” dememeli.

Vücut direnci düştüğünde hastalık gelişir. Neşeli olsunlar, sevgi dolu olsunlar. Nefret hastalığı körükler, kanseri geliştirir. Kalplerinde nefret, öfke bırakmasınlar. Sevgi bedeni besler. Her yere Allah’ın tecellisi olarak bakıp sevgiyle yaklaşsınlar.

Hükümet kanser ilaçlarını ücretsiz vermesi gerekir. Reçete getirdi mi bir hasta, kanser hastasıysa devlet onu bedava versin. Başbakanımızdan istirhamımız bu. Kanser hastasından para alınmasın.

Allah’ın bu yüzyılda müminlere Şafi ismiyle tecelli edeceği hadis-i şeriflerde belirtilmiştir. Hz. İsa Mesih’in devri olduğu için şifa yayılacak. Allah’ın ‘Şafi’ ismi çok tecelli edecek, inşaAllah. Yakın bir zamanda bunu inşaAllah insanlar görecek. Kansere çözüm bulunacak, inşaAllah. Birçok hastalığa çözüm bulunacak. Ömürler uzayacak, inşaAllah.

Kanser olan çocukların ilacını alması için, ücretsiz tedavi olması için devlet bir vakıf kursun. Biz o vakfı destekleyelim.

Sevgisizlikten, sıkıntıdan, üzüntüden kanser oluyorlar, ülser oluyorlar. Binbir türlü hastalık gelişiyor ve ruh hastalıkları gelişiyor. Halkın büyük bir bölümü %70-80’ni sinir ilaçları kullanıyor. Halbuki sevgi hakim olsa hiçbir şeye gerek yok. O sinir ilaçlarının hiçbirine ihtiyaç kalmaz. Sevgisizlik insanın bedeninin kaldırabileceği bir şey değildir.

Kanser hastalığını ailenin sorumluluğundan çıkaralım. Kanser hastası çocuklar da bizim milletimizin bir sorunudur. Bize ait bir şeydir, ailesine ait değildir. Milletçe sahip çıkalım.

Hakikaten de kolay tedavisi olan bir hastalıktır kanser; mum gibi eritiyor ilaçlar. KANSER HASTASINA MORAL VERMEK ÇOK ÖNEMLİDİR. BAĞRINIZA BASIN, SEVGİ GÖSTERİN, MUHABBET EDİN, MORALİNİ YÜKSEK TUTUN, GEZDİRİN, NEŞELİ ORTAMLAR OLSUN. Eğer yükmüş gibi gösterirseniz mahvedersiniz onu.

Kadın kanser olacak da benim eşim olacak o, boşayacağım. Olacak iş mi şu? Yerlerde sürünürüm, yine boşamam. Nasıl kıyılır ona? Mümkün değil.

 Adnan Oktar


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir