Bu dünyada ikiyüzlülük ne zaman son bulacak?

SORU: Merhabalar, ben Gökhan. Bu dünyada ikiyüzlülük ne zaman son bulacak?

ADNAN OKTAR: Gökhan ikiyüzlülük genellikle olur olması da gerekir ki sen manen yükselebilesin. Eğer ikiyüzlüler olmasa münafıklar olmasa, ahlaksızlar olmazsa, alçaklar olmazsa bak alçak olmazsa yüksek olmaz. İkiyüzlü olmazsa mert olmaz. Bunlar gerekiyor. Öyle insanlar olacak ki sen yükselesin. Mehdiyet devrinde çok azalır. Binde bir on binde bire düşer ama sevap da düşmüş oluyor. Onun için Mehdi (as)’yi Allah fazla tutmuyor ondan sonra dünya hakimiyetinden sonra. Yedi veya dokuz sene. İkisinin arasında. Küfrün çok olması, ahlaksızlığın çok olması, kötü söz söylenmesi Müslümanın çok lehinedir. Muazzam lehinedir. Asıl ihtiyaç olan odur zaten. İmtihanın asıl zemini oradan oluşur.

Onu kaldıralım, tamam kaldıralım hepsini kaldırdın ne oldu? Çok daha rahatsın imtihanın binde birlere, milyonda birlere düşecek. Ne yapacaksın? Hayır, istenmez ama olduğunda da nimettir. Küfrün çok olması mümin için nimettir. Makamı yükselir ama İslam’ın hakimiyeti o da nimettir. Sevabı azalır ama eğlence yönü, kalp yönü, ferahlık yönü, onur yönü, neşe yönü güzel. Ama istenen zorluktur. Bütün peygamberler zorlukla peygamber olmuş.

Mesela çok basit şeyleri de reklamla falan insanlara öğretip teşvik ediyorlar işte ‘yemeğini başka birinin yemesi’ yediyse helal olsun ne güzel. O tenezzül edilecek bir şey mi, söylenecek bir şey mi? İnsanın asaletine yakışır mı o? Ne kadar küçük düşürücü basit bir hareket bu. Sıradan bir hareket yani. Yiyorsa ne güzel afiyet olsun iyi. Sen yeme, aç kaldıysan daha iyi daha zinde olursun daha iyi olursun. Yiyince nereden biliyorsun çok iyi olacağını, sağlıklı olacağını? Et geliyor üç kilo pişmiş et oturup iki kişi yiyorlar çağır dört-beş kişiyi hep beraber yiyin. Hepinize sağlık gelir. Yiyen sayısı artsın. Yemek dağıtılsın. Tatlı geliyor baklava kutusuyla oturuyor tek başına yiyor yarım kilo, bir kilo baklavayı. Bir kilo baklava ne yapar insanı? Değil mi? Ye yine de ama dağıtırsan kendin de yemiş gibi olursun baklavayı aynı rahatlık olur. Hoşuna gider beraber yersiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir