Adnan Oktar’dan Gençlere Tavsiyeler

Gençlere tavsiyem Allah’ı çok sevsinler. Allah’ı çok sever, Allah ile dost olurlarsa her konu hallolur.

Okullarda milli şuur dersi olmalı, gençlerin şuurlu yetiştirilmesi çok önemli. Milletçe birbirimize kilitlenmemiz en etkili kuvvetimiz olur.

Bazı gençlerde yüz yıl yaşayacakmış gibi bir hal oluyor. Oysa gençlik çok çabuk geçiyor. 20 yaşında bir insan 2 on senede yaşlanmış olacak.

Spor aslında devlet tarafından mecbur hale getirilmesi gerekir. Her gün en az bir saat, bir buçuk saat spor dersi olması lazım. Zinde gençlik yetişmesi için. Yahut gün aşırı. Mühim olan gençliğin ruhen ve bedenen sağlıklı ve sıhhatli olması.

Gençlere her konuyu öğretiyorlar ama asıl hayati konuları öğretmiyorlar. Gençlere tutku, derinlik, aşk, sevginin, kalitenin, olgunluğun öğretilmemesi bir felakettir. Bu güzellikleri öğretmemek gençleri başı boş bırakmaktır.

Genel kültür olarak her gence Müslümanlık, Hristiyanlık, Musevilik hakkında çok kapsamlı bilgi vermek lazım. Din yaşadığımız dünyayı yöneten ana felsefedir.

Spor kulüplerinin sevgi, şefkat ve merhamet konularında gençlere yönelik kapsamlı bir eğitim propagandası planlamaları lazım. “Sevgi tek amacımız”, “Dostluk tek amacımız”, “Kardeşlik tek amacımız”, “Milletiz, biriz, beraberiz, birbirimizi seviyoruz” tarzında sloganlar pankartlarla gençlere tekrar tekrar söylettirilirse çok olumlu bir etki oluşur toplumda.

İyi beslenme konusunun Devlet politikası olarak ele alınması gerekir ki gençlerin hem bedeni hem de zihni gelişimi iyi olsun.

Sevgisizliğin, sevmek isteyip de sevememenin gençlerin canını ne kadar yaktığını görüyorum. Bu manevi bela Mehdiyetle kalkacak inşaAllah.

Üniversitelerin tüm binalarının temiz, bakımlı ve ferah olması önemlidir. Gençlerin her yönden rahat edeceği okullar olmalı.

Okullarda gençlere gayet güzel tesisler yapılabilir. Spora teşvik etmek değil, spora bir nevi mecbur etmek gerekir. Kendi haline bırakırsa insanın spor yapması çok zordur.

Eğlence yerlerinin tek tek kapandığı, gençlerin rahatlık bulamadığı, giyimlerine, yaşamlarına herkesin karıştığı bir Türkiye istemeyiz.

Gençler de kadınlar da diledikleri gibi giyinmeli. Kimsenin kimseye baskı yapması doğru olmaz. Dinde zorlama yoktur.

Ufukları dar, sevgisiz, her şeye öfkeye duyan bir genç kitle var. Bunlara karşı sabırla, ısrarla, sevgiyle doğruyu anlatmak lazım.

Okullarda haftada 3 gün iman hakikatlerinin de anlatıldığı milli şuur dersi verilse gençlerin bütün motivasyonu, ruh hali, psikolojisi değişir. Çok faydalı olur.

Gençler ufuklarını açsın. Daha geniş ve akılcı düşünsünler. Bir kere kalplerinin sevgiye açık olması lazım. Bu bir rahatsızlık. Bunu görüp şiddetle buna karşı tedbir almaları gerekiyor. “Ben neden öfkeye bu kadar açığım, sevgisizliğe bu kadar açığım? Sevgiye niye bu kadar kapalıyım?” demesi gerekir.

Gençlere milli şuur dersi verilerek, komünizm tehlikesi, Darwinizm tehlikesi, faşizm tehlikesi, terörün ideolojisi nedir, şiddet nedir, sevgi nedir, merhamet nedir bunların öğretilmesi lazım. Milli hedeflerimizin, mesela Türk-İslam Birliğinin anlatılması lazım.

Şimdi yapılacak şey gençleri eğitmek, milli şuur dersi vermek. PKK sürekli eğitim veriyor. Komünist teröristler eğitimle bu hale geliyorlar. Biz de gençlere haftada üç saat milli şuur dersi verirsek çok çok faydalı olur.

Bazı erkekler genç kızlarla laf dalaşına giriyor. Kızı mahcup etmeye, küçük düşürmeye çalışıyor. Ne geçecek eline, hadi mahcup ettin, sen mi büyüyeceksin? Aşağılanmış olursun. Bir kadını aşağıladın mı kendini aşağılarsın sen. Bu çok akılsızca bir hareket. Halbuki sevgini sun, saygını sun, nezaketini sun.

Bencillik gençlerin canını çok yakıyor. Kendisine değil insanların dertlerine öncelik veren ahlak güzeldir.


Genç kız dediğin filinta gibi olacak, spor yapacak, kasları çok güçlü olacak, atletik, ceylan gibi olması lazım fiziğinin. Saçları püfür püfür bakımlı olacak.

Bazı genç hanımlarda ve genç beylerde müthiş bir lakaytlık söz konusu. Süs, eğlence, keyif, alem.. İşte iyi bir okulda okusun, iyi bir iş sahibi olsun, iyi ‘köşe dönsün’, evlensin, arkadaşlarından öne geçsin gibi bir kafa. Vatan elden gidiyor, bayrak elden gidiyor, din elden gidiyor, adam görmüyor bunu. Nasıl olsa benim kapıma dayanmadı diyor. Böyle gidersen, yarın bir gün senin de kapına dayanırlar. Bunu anlaman lazım.

Milli şuur dersi koyarsın, gençler çakı gibi olurlar. Adam gidip barbut oynuyor, tiner koklamaya kalkıyor. Nerede uyuşturucu bulurum onun derdinde. Davası olmazsa bir adamın, böyle oluyor. PKK’lılar niye tiner çekmiyor? Adamın kötü, çirkin, ahlaksız da olsa bir amacı var. Burada da gençlerin bir amacı olması lazım.

PKK gençliği, müthiş bir siyasi eğitim ve müthiş bir askeri eğitim alıyor. Ama bizim gençliğimiz böyle bir eğitim almıyor. Bizim gençliğimize siyasi bilinçlendirme yapılmıyor. Askeri eğitim de alınmıyor o anlamda. O yüzden onlar bir avuç it kopukla, koskoca Türkiye’ye kafa tutacak hale geliyorlar. Amerika da el altından destekliyor.

PKK’lı kızlar kayaların aralarında yatıyor. Bizim genç kızlarımızın epey bir bölümüne, nasıl eş bulacakları, nasıl evlenecekleri, nasıl iş yapacakları, nasıl çıkarını elde edeceği onlarla ilgili eğitim veriliyor. Milli eğitim verilmesi lazım, milli şuur dersi verilmesi lazım.

Sen gece gündüz Darwinist eğitim verirsen komünizm çığ gibi gelişir. Yangına benzin sıkıyorsun. Darwinizm yangına benzindir. Sen komünizmin ana felsefesini bütün gençliğe öğretirsen ortaokulda, lisede, üniversitede; senin ataların bataklıkta oluşmuş mikroptur dersen adam da komünist oluyor işte.

Gençlerin kalpleri Kuran ve Mehdiyet ışığıyla pırıl pırıl maşaAllah, bağnazlıktan uzak Kuran Müslümanlığına uyan bir nesil yetişiyor.

Müzik olsun, resim olsun, heykel olsun, estetik olsun, genç kızlar çok bakımlı gezsin, genç delikanlılar böyle yakışıklı, gösterişli gezsinler. Her yer sanat galerisi gibi olsun. O zaman dünya müslümanlara hayran olur.

Genç kız dediğin en az günde yarım saat, bir saat spor yapması lazım. Beslenmesinin çok iyi olması lazım. Kız çocuğuna çiçek bakar gibi bakacaksın, solar yazık onlar.

Bir çok insan kalitenin, görgünün, kültürün insanı ne kadar güzelleştirdiğini bilmiyor. Gençler bunu bilseler eğitimden büyük zevk alırlar.

Gençlerin giyim tarzına karışmak münasebetsizliktir. Bazıları hem gençlerin tarzını anlamıyorlar hem de kendi zevksizliklerini gençlere dayatmak istiyorlar. Gençler güzelliği gayet iyi biliyor ve uyguluyorlar. Kimsenin karışmaması gerekir.

Gençler Kuran Müslümanlığının ışığında yaşamak istiyorlar, hepsi dostluk, sevgi, kardeşlik, kalite, neşe, özgürlük istiyor. Gençliğin bu güzel taleplerde ısrarcı olması bizim ilmi çalışmalarımızın güzel bir neticesi.

Piercing de dövme de gençlere yakışıyor. Delikanlıya dövme yakışıyor, genç kızlara da çok güzel oluyor. Dövme haram diye bir hüküm İslam’da yok. Gençler sadece hijyene mutlaka özen göstersinler, steril olması önemli, İslam açısından mahsuru yok.

Sevgiyi savunanlar aslında çoğunluk. Sürekli sevgiden bahsederek sevgisizleri utandıralım. Gençlerin hepsi sevgi, dostluk, merhamet, hayvana çiçeklere güzelliklere sevgi istiyorlar. Sevgi isteyenler birlik edip öne çıkarsa konu bitecek.

Gençlerin büyük çoğunlu bilinçli, ancak üzerlerinde çok büyük baskı olduğu için rahat, dengeli yaşayamıyorlar. Gençlerin üzerinden tüm sosyal baskılar kalkar, sadece Kuran’ın ölçülerine göre yaşarlarsa o zaman alabildiğine özgür olurlar.

Gençlerin rahat rahat sohbet edecekleri, eğlenecekleri, gülecekleri bir dünya istemeleri haklı. Saygı ve sevginin olduğu ortamda hür olurlar.

Gençlerin hem Avrupai ve kaliteli olmaları hem de örflerimizi çok iyi öğrenip özümüze sahip çıkmaları gerekir.

Gençlerin eğitiminde Darwinizmin açmazlarının öğretilmesi, Kuran mucizeleri ve iman hakikatlerinin anlatılması çok önemlidir.

Spor, sağlık açısından çok önemli, Devletimizin gençlerimize yönelik çocukluktan itibaren mutlaka iyi bir spor politikası izlemesi gerekir.

Her ilde her ilçede çokça kütüphane olması lazım. Gençlerin kütüphane istemesi çok güzel ve haklı bir taleptir. Bu taleplerinin bir an önce karşılanması gerekir.

Gençler akılcı ve gerçekçi bilimle eğitilmeli. Fosiller gençlere gösterilmeli, proteinin tesadüfen oluşmasının imkansızlığı öğretilmeli.

Hazır yiyeceklerle beslenme gençlerin sağlığına olumsuz etki yapıyor. Gençleri daha temiz, doğal, sağlıklı gıdalara yönlendirmek daha doğru olur.

Bir genç kız tek başına rahat gezip dolaşamıyorsa, hem sevmekten hem sevilmekten korkuyorsa bu o ülkede ciddi bir medeniyet eksikliği olduğu anlamına gelir.

Gençlerin arasında imalı sözlerle birbirini küçük düşürmeye çalışmak yaygın. Alaycılığı zeka gösterisi sanıyorlar. Asıl alaycılık küçük düşürücüdür. Gerçek akıl ve zeka insanların birbirine saygı göstermesi, birinin diğerini yüceltmesidir.

Spor vücudu güçlendirir. Gençlerin sporu sevmesi için uzman kişiler tarafından teşvik edilmeleri ve yetiştirilmeleri gerekiyor.

Gençlerin tüm ömürlerini sınavlarla geçirtiyorlar. Gençlerin huzurlu ve stresten uzak yaşamasını sağlamak Devletin politikası olmalı. Eğitim neşeli ve sevinçli olmalı. Eğitimin temel gayesi genel kültür olsa yarıştıran değil zevkle öğrenmelerini sağlayan, yeteneklerine dayalı bir eğitim sistemi olsa tüm gençler mutlulukla okula giderler.

Bir çok yerde güzellik taltif edilmiyor, hatta tam tersi ithamda bulunuyorlar. Bu da genç kızları bakımsızlığa ve özensizliğe yöneltiyor.

İmansız gençlik hasta olur. Allah insanları imanla normal yaşayacak gibi yaratmış. İman olmadığında hem akıl hem beden sağlığı sorunlu olur.

Bazı gençlerin hayatı sevgisizlikten mahvolmuş durumda. Bu kişileri akılcılıkla, sabırla eğitmek lazım, yavaş yavaş bu üsluptan kurtulurlar.

Kuran’a tam uyulduğunda toplum baskısı, mahalle baskısı, aile baskısı tamamen ortadan kalkar. Gençlerin, kadınların, insanların üzerindeki tüm baskılar kalkar, kafaları çok rahat eder. Şu an gençlerin bildikleri rahatlama eğlence yerine gitmek şeklinde. Kuran’la yaşadıklarında o eğlence yerinde bin katı daha rahat edecekler, daha ferah olacaklar. Çünkü kafaları rahat olacak, güven olacak, sevgi olacak.

Bazı gençlerin, “hani, yani, sıkıntı yok, aynen” dışında kelime kullanmamaları acı bir durumdur. İfade zenginliği olmaması ruhta çok olumsuz etki yapar.

Gençlere okullarda verilen din dersi sadece İslam tarihi, savaşların nasıl yaşandığı gibi konuları içermemeli. Her dinin her mezhebin inançlarını genel kültür olarak gençlerin öğrenmesi gerekir. Bir gencin yaşadığı coğrafyadaki inanışları, kültürleri bilmemesi çok büyük bir genel kültür eksikliği olur.

Üniversite öğrencilerine harçlık vermek bir örf haline gelsin. Her yardım bereket getirir. Nezaketiyle, kibarca üniversiteli gençlere mutlaka herkes harçlık versin, destek olsun.

Delikanlıların genç kızlara yapacakları en büyük iyilik güven vermektir. Kadınlar güveni aramakta çok haklılar. Onların canının, namusunun ve mutlu yaşamasının güvencesini vereceksiniz. Ama bunu demagojiyle değil, samimi Allah rızası için yapacaksınız. O zaman genç kızlar çok rahat ederler ve sizinle arkadaş olmaktan zevk alırlar.

Kadınların güvenliğinin ve huzurunun sağlanması bir devlet politikası olmalı. Gençler de her yerde kadınların huzurlu, güvenli yaşaması için koruyucu olsunlar.

Kadınların güvence beklentisi haklı. Çünkü pek çok konuda kadın erkeğe göre daha dezavantajlı oluyor. Hem beden gücü olarak hem de toplumun baskısı açısından kadının önünde daha çok zorluk oluyor. Erkek bir şey yaptığında onun “onuru” oluyor, kadın yaptığında ise hemen gayri ahlaki olmakla itham ediliyor. Zina kadın için de erkek için de çirkin ve haramdır. Eğer delikanlılar, genç kızların namusuna, iffetine, onuruna, haysiyetine sahip çıkacaklarını canları pahasına onları koruyacaklarını garanti ederlerse o zaman kadınlar da kendilerini güvende hisseder ve daha rahat yaşarlar.

İnsanların çoğu gerçek yüzlerini göstermiyor, gerçek kişiliğini saklıyor. Bir çok genç kız kendisini anlamayan, safi, çocuksu gösterir. Gerçek kişiliğini gösterdiklerinde çok tepki alacakları için bunu bir savunma yöntemi olarak kullanıyorlar.

Ailelerin bir çoğu gençleri en önemli yaşlarında yalnız bırakıyorlar. Çocuklar ve gençler hayatı düşe kalka öğrenmemeli. Bir o duvara bir bu duvara vurarak kendilerinin öğrenmeleri olmamalı. Özel ilgi ve akılcı bir tavırla onlara yardımcı olmak gerekir.

İffet kadına müthiş bir çekicilik kazandırır. Bir delikanlının bir genç kızla arkadaşlığında en çok özen göstereceği şey onun iffetini, namusunu, imanını korumak olmalı. Allah’ın tecellisi olarak karşındaki insana baktığında şirk ortadan kalkar.

Ölümü düşünmek insanın ahlakını güzelleştirir. Gençlerin çektiği bir çok acının temelinde ölümü düşünmemek vardır. Ölümü unuttukları için “evlenemedim, okulu kazanamadım, güzel araba alamadım, yanlış iş yaptım, iş sahibi olamadım” diye kendilerini parçalıyorlar. Nihayetinde bir perde üzerinde gölge varlıklarla yaşıyorsun ve bu perde her an sona erebilir. O zaman bu telaş niye? Allah ölümü insanların dünyaya dair telaşlarını ortadan kaldırmak için özel yaratmıştır. İnsan ölümü düşünerek dengeli, tutarlı ve makul olur.

Allah mucizevi şekilde şu anda dünyada Hadi ismiyle tecelli ediyor. Bu, Mehdiyetin gerçekleşmesinin delillerinden biridir. Gençlere baktığımızda hepsi iyilik, güzellik, neşe, sevgi, dostluk ve barış istiyorlar.

Kadınlara güzel hayat sunalım diye bir kampanya başlatalım. Özellikle genç kızların istedikleri gibi yaşayabilecekleri bir ortam sağlayalım. İstedikleri makyaj malzemesini alabilecekleri, istedikleri kıyafeti giyebilecekleri, onları mutlu edecek her şeyi sağlayalım.

100 bine yakın gençle görüşme yaptık. Hepsi modern, sevgi dolu, barış ve arkadaşlıktan yana. Kadınların değer görmesini istiyor, dini seviyorlar. İşte bu Kuran Müslümanlığının ve Mehdiyetin gürül gürül geliştiğinin ispatıdır.

Okullarda eğitimin amacı sevgi, şefkat, doğruluk ve kalitedir. Bunun gençlerimize iyi vurgulanması lazım. Okullarda mutlaka dostluk ve arkadaşlık ortamının oluşturulması, sınıfların kaliteli ve rahat ortamlar şeklinde düzenlenmesi güzel olur.

Kadını korumak, ona sevinç vermek, onun iyiliğini güzelliğini muhafaza altına almak bir zevktir. Delikanlılar kabadayı ruhlu olup kadınlara en iyi şekilde sahip çıksınlar. Genç kızları yalnız bırakmak yakışık almaz.

Karaktersiz insanlar her zaman olacaktır. Pis bakanlar, pis konuşanlar her zaman olacaktır. Allah bu insanların hayvandan daha aşağı olduğunu bildiriyor. Bu tiplerin aşağılık kompleksinden kaynaklanan öfkesini kardeşlerimiz hiç kaale almasınlar. Gençler böyle nefret insanlarına karşı hem genç kızları hem de birbirlerini korusunlar, sahip çıksınlar. İyiler birbirlerine değer verip, ittifak etsinler.

Gençlere tek tavsiyem Allah’ı çok sevsinler. Bunun dışında mutlu olamazlar. Allah unutulduğunda sürekli aksilik, terslik, mutsuzluk olur.

Sevilenle seven arasındaki bağı Allah kurar. Allah sevgiyi ortak yarattığı için onun elektriğini ona, onun bakışının güzelliğini onun bakışına aktarır, karşılıklı bir nur alışverişi olur ve doğal olarak birbirini severler. Arada mesafeler de olsa Allah samimi sevginin elektriğini birbirine ulaştırır. Ama bir genç kızı sevenin onun hürriyetine müdahale etmeyeceğine, namusuna, iffetine, dinine, imanına canı pahasına sahip çıkacağına dair mutlaka güvence vermesi gerekir.

Kendileri yetersiz, ezik ve ahlaksız olanlar kadınların güzel, bakımlı ve cazibeli olmasına tahammül edemiyorlar. Kadının güzelliğini ortadan kaldırınca içlerindeki aşağılık kompleksini yeneceklerini sanıyorlar. Böyle tiplerin alçakça eylemlerini engellemek için tüm delikanlılar genç kızlara sahip çıksınlar. Genç kızların sağlıklarına, mutluluklarına, dinlerine, imanlarına, sıhhatlerine, neşelerine hep yardımcı olalım.

Mehdiyet ruhunun tüm gençleri sardığı görülüyor. Vicdanlı, cesur, egoistliğe karşı, insanların iyiliğini isteyen, barış hürriyet kardeşlik için gayret eden herkes Mehdiyetin gölgesi altındadır.

Gençlere din diye sunulan sistem karmaşadan, sevgisizlikten ve azaptan oluşuyor. Kuran’daki din aydınlık, mutluluk ve hayat veren dindir.


Gençlerle yaptığımız görüşmeler gençliğimizin Kuran Müslümanlığını kabul ettiğini, Darwinizm’in geçersizliğini gördüğünü ortaya koyuyor

Mehdi devrinde çevre çok yeşil ve güzel olacaktır. Her yer ağaçlık, bağlık, bahçelik olacak, özellikle gençler çok mutlu yaşayacaklar.

Gençleri Darwinizm ve gelenekçi ortodoks İslam arasında yani iki ateş arasında seçim yapmaya mecbur bırakıyorlar, böyle olunca kişi ateizme yöneliyor. Akılla bilimle ve sanatla İslam anlatıldığında herkes severek İslam’ı kabul eder. Bizim ilmi çalışmalarımız ateizmi büyük oranda zayıflattı. Gençler akılcı, gerçekçi ve samimi anlatıma kapalı değiller.

Gençlerin %90’ı bizimle aynı görüşte. Bizim hayatımız Kuran’a göre helal. Müslümanların Kuran’a göre hür ve kaliteli yaşayabileceğini göstermek Müslümanların üzerine gelebilecek tüm baskıları temelden ortadan kaldırmaktır.

Gençler biriyle tanıştıklarında o kişinin zamanla düzeleceğini zannederek yanılıyorlar. Zaman bir şey halletmez. 100 defa görüşürsün adam 100’ünde de oyun yapar. Samimi sorularla karşındaki insan dürüst mü, vefalı mı, Allah’tan korkuyor mu, Allah’ın sanatını görebiliyor mu, vicdanını dinliyor mu buna bakmak gerekir. Eğer bir insan egoistse, merhameti şefkati bilmiyorsa o insana güvenmek mümkün olmaz.

Bazı genç kızlar evlenecekleri zaman o kişinin ahlakını değil karşısındaki kişiyi nasıl kullanabileceğini hesap ediyorlar. Evi var mı, arabası var mı, annesine babasına bakar mı, iyi imkanlar sağlar mı, alışveriş yapar mı bunları ölçüyorlar. Bunları ellerinden kaçırdıklarında ise, “aşıktım, kaybettim, aşk acısı çekiyorum” diyorlar. Oysa bu aşk acısı değildir, menfaatleri kaybetmenin acısıdır.

Genç kızlarımızı tehdit eden olduğunda tüm mahallenin, tüm toplumun o kıza sahip çıkması ve kanuni her türlü tedbirin alınması için koruyup kollaması gerekir.

“Aynen, sıkıntı yok, oha, yok ya” gibi avami ve kalıplaşmış ifadeler kullanmak gençlere yakışmıyor. Özgün, zengin üslupları olmalı.

Gençlerin ve halkımızın hemen hepsi Kuran Müslümanlığının kaliteli, sevecen, aydınlık, özgür ruhunu anladı ve gerçek İslamı istiyor.

Okullarda din dersleri gençlerin edinmesi gereken en temel kültürü öğretecek şekilde olmalı. Tüm dinler, mezhepler öğretilmelidir. Hristiyanın, Musevinin inancını, mezheplerin uygulamalarını ve tarihi öğrenmeden yetişen bir genç komşusunun neye inandığını bilmemiş olur. Oysa bir genç okulu bitirdiğinde tüm dinlerin inançlarını, kültürlerini, yaşam stillerini en temel genel kültür olarak biliyor olmalıdır.
Kuran İslamı dışında bir din anlayışı gençlik arasında kabul görmüyor, görmez de. Bu, Allah’ın güzel bir nimetidir.

Gençlerin vicdan anlayışları, merhamete ve sevgiye olan özlemleri, neşeyi, kaliteyi, sanatı aramaları Kuran İslamını kabul ettiklerini gösteriyor.

Kız arkadaş edinen biri onun huzurunu, neşesini, iyiliğini korumak için elinden geleni yaparsa, onun namusuna haysiyetine sahip çıkarsa, o genç kızın ahiretini imanını düşünürse, hürmet ve saygı gösterirse, Allah o zaman çok güzel bir sevgi tecelli ettirir.

Gençlerin hemen hepsi açıkça ifade etmeseler bile zihinlerinde Kuran Müslümanlığını kabul etmiş durumdalar. Bu etkiyi Bediüzzaman çok güzel anlatıyor: “Perdeleri kapalı bir salona toplanmış ve gece olduğuna inanan insanlara bir gencin perdeyi hafifçe aralayıp Güneş’i göstermesi gündüz olduğunu anlamaları için yeterli olur” diyor. Biz de inşaAllah o perdeyi açıp hakikati gösterdik.

Okullarda tüm inançlar, tüm mezhepler mutlaka öğretilmelidir. Liseyi bitiren bir gencin genel kültürünün çok geniş olması gerekir.

Kuran Müslümanlığı dalga dalga yayılıyor. Allah bizi sadece Kuran’dan sorumlu tutacak, gençler bu gerçeği iyice öğrendiler.

Estetiği, sanatı, kaliteyi, kardeş olmayı, hayvanları bitkileri sevmeyi, dostluğu yaşamayı isteyenlerin sayısı çok. Sevgisizler ise bir avuç. Sevginin özlemi içinde olan gençler bir avuç nefret dolu insana değer vermesinler. Yakında dünyaya iyilerin istediği güzellik hakim olacak.

Gençlerin girdiği sınavların genel kültürlerinin artması açısından faydası büyük. Sınavlara yarış mantığıyla değil kültür birikimi olarak bakılmalı.

Gençlerimiz çok merhametli ve vicdanlılar, kimsesiz çocuklar gibi çoğu insanın farkına varamadığı sorunları gündeme getiriyorlar.

Hanımların korunup kollanması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım, gençlerimizi de bu konuda şevklendirelim. Hanımları koruyup kollamak yiğitliktir, onların sağlığını, sıhhatini, imanını korumayı teşvik etmek gerekir, buna da çözüm Mehdiyettir.

Gençlere din diye içine kapalı, sevgisiz model sunmuşlardı. Biz hem gençliklerini hem hayatın güzelliklerini yaşayacakları Kuran dinini gösterdik. Sevgisiz, sanatsız, neşesiz halleriyle İslam’ı mahvetmek üzereydiler. Kalitenin, neşenin, modernliğin dinle içiçe olduğunu gösterip bu oyunu bozduk.

Genç kızların bir kısmı evlilik konusunda maddiyata göre düşünüp adeta çılgına dönüyorlar. Evliliğe verdikleri önemi haşa Allah’a vermiyorlar.

Bazılarının Allah’ı bir kere bile düşünmeden yaşıyor olması şaşırtıcı. Özellikle gençlerin hiç ölmeyeceklerini sanmaları gaflete sebep oluyor.

Gençler mevcut sevgisizlikten dolayı ümitsizliğe kapılmasınlar. Kısa süre sonra sosyal adaletin, sevginin olduğu bir dünya görecekler.

Çocuklar için okul adeta kabus gibi oluyor. Gençlerin okulu sevmeleri için eğitimin amacını onlara iyi anlatmak gerekir. Eğitimle birlikte kalite, güzellik, görgü, kültür kazanacaksın diye gençlere anlatılsa severek okula giderler. Eğitimde sinema daha çok kullanılmalı. Özellikle tarih derslerinin tamamı filmle anlatılabilir, ezbere dayalı sistem olmamalı.

Gençlerin hayvanlara karşı sevgileri ve merhametleri çok güzel. Hayvanları koruyup kollamaları, bu konudaki özenleri çok değerli.

Gençlerin dostluğa, sevgiye, modernliğe duydukları özlem Türkiye’nin geleceğinin çok güzel olduğunu gösteriyor.

İntihar cinayettir, kesinlikle olmaz. Genç kızlar tecavüze veya tacize uğradıklarında asla intiharı düşünmesinler. Yaşadıkları olay onları asla küçük düşürmez; yapanı küçük düşürür.

Gençlerin epey bir bölümü asiliğe, züppeliğe özeniyor. Öyle olmaz. Saygılı, halim, nezih olacak. Kalbi, ruhu onlar dinlendirir. Öyle züppelik, kafa tutmalar, asilik, anarşist kafa bunlar çirkin ve itici şeylerdir, çok rahatsız edicidir.

Televizyon kanallarında bedavacı ruhu teşvik eden programlar gençlerin ruhunda çok büyük tahribat meydana getirebilir, kendilerine saygılarını kaybettirebilir. Bazı insanlar için bedavacılık kültürü, kimseye güvenmemek ve kimseyi sevmemek adeta bir din gibi oluyor. Bu batıl dinin tahribatı çok büyük olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir