İran’ı yıkmaya kalkışan İngiliz derin devletine kanunla hukukla müsaade etmeyiz.

İran halkı güzel bir halk. İran’a yönelik anti demokratik oyunları dikkatlice izliyoruz ve İngiliz derin devletine karşı İran’ın yanındayız. Allah İran halkına ve devletine bereket versin, onları Mehdi’ye talebe kılsın. Allah bir an önce Mehdi’sini zahir etsin.


İran’a yapılan operasyonu diğer Müslüman ülkeler duyarsız karşılamasın. Başlangıçta durdurulması önemli. İran da özgürlük konusuna öncelik versin. Gençlerin ve kadınların rahat yaşayabileceği, saygı göreceği bir sistemi bir an önce yerleştirsin, Şii Sünni kardeşliğini esas alsın. İngiliz derin devletinin bir münafık örgütlenmesi var. Hem İran’ı hem Suudi Arabistan’ı karıştırmak istiyorlar. Buna seyirci kalmayalım. Müslüman kardeşlerimizi koruyup kollayalım.



İran göstericilere sert karşılık vermekten kaçınsın. Rusya ve Türkiye, İran’a desteğini güçlü tutarsa bu da caydırıcı ve etkili bir yöntem olur. Rusya ve Türkiye “İran dost ülkedir, destek için her an hazırda bekliyoruz” derse kargaşa çıkaranlar üzerinde caydırıcı etki yapar.


İran’daki sokak gösterileriyle ilgili etiketlere yazılanların diğer ülkelerden olması olayın İngiliz derin devleti tarafından organize edildiğinin açık delili. Hep olduğu gibi klasik İngiliz derin devleti taktiği uyguluyorlar. Artık bu taktiklerin bir işe yaramadığını da göremiyorlar. Her şeyleri bayat olduğu gibi yöntemleri de bayat.


İran’ı parçalamaya yönelik her hareket İngiliz derin devletinin Ortadoğu’yu karıştırmak için uyguladığı planın bir parçasıdır. Halkın demokratik protesto hakkı vardır. Ancak anti demokratik yöntemlerle İran’a yönelik bir oyun oynanmasına ilimle irfanla müsaade etmeyiz. Hiçbir komşu ülkemizde oyun oynanmasını istemiyoruz. Türkiye, Rusya, İran ittifakı tüm bölgenin güvenliği için çok önemli.


Demokratik gösteriye, hak talebine herkes saygı duyar. Ama İran’ı parçalamaya, yıkmaya yeltenen olursa buna kanunla hukukla müsaade etmeyiz. İngiliz derin devleti bölge ülkelerini tek tek parçalamak istiyor. İran’ın korunması için Türkiye ve Rusya garantör olsun. İran’ın yalnız olmadığını Tayyip Hocam da çok güçlü vurgulasın. Putin’le görüşsünler, İran’ın parçalanmasına müsaade edilmeyeceğini açıklasınlar.



Anti demokratik yollarla İran’ı yıkmaya kalkışan İngiliz derin devletine kanunla hukukla müsaade etmeyiz. Herkes fikrini ifade eder, Hükümetleri eleştirir. Ama Devleti milleti anti demokratik yoldan yıkmaya kalkana seyirci kalınmaz. İngiliz derin devletinin talimatıyla İran’ı yıkmaya kalkışanın başına dünyayı ilimle kanunla yıkarız. İran ve Türkiye kadim dost olan iki ülkedir. Birbirini her koşulda savunur ve destekler. İran’ın yanındayız, hep yanında olacağız inşaAllah.


İran dost ve can kardeşimiz. İran’a Allah hep hayır ve bereket versin. Mutluluk, sevinç içinde, İttihadı İslam’ın güzellikleri içinde yaşamalarını nasip etsin.


Türkiye’nin Suudi Arabistan’la ilişkilerinin dostane ve güçlü olması önemlidir. Vahabilere şefkatle yaklaşmak gerekir. İran ile Suudi Arabistan’ın dostluğunu sağlarsak İslam Birliği için çok önemli bir adım olur. İki günlük dünyada anlaşamayacağımız ne olabilir? Asgari müşterekte ittifak etmekle yükümlüyüz. Her şeyimiz bir, kardeşçe yaşamamak için hiçbir sebep yok.


Suriye konusunda, İran, Rusya, Irak ve Türkiye bir kanaat bildirsin ve bir orta yol bulunsun. Barış için asgari müşterekte buluşmak gerekir. İlla ben sen meselesi yapmadan, sevgiyi muhabbeti dostluğu esas alarak asgari müşterekte ittifak etmek önemlidir.


Müslümanların arasındaki tüm anlaşmazlıkları kaldırmak lazım. İran ve Suudi Arabistan iki kardeş ülke. Yemen’deki savaşı bir anda önce bitirmek gerekir. Müslümanlar Kuran’a göre kardeştir. Bu kardeşliğin gereği gibi yaşamak önemlidir.


Türkiye, Suudi Arabistan ile İran’ın arasını düzeltsin, iki kardeş ülkeyi uzlaştırsın. Tüm gücümüzle bu güzellik için gayret edelim. İki taraf da bir olan Allah’a iman ediyor, Peygamberimiz’e itaat ediyor, aynı kıbleye dönüp namaz kılıyor. Kavga edecek hiçbir şey yok. Müslümanlar kardeştir. Suudi Arabistan ve İran iki güçlü İslam ülkesi dost olursa İslam Birliği’nin ilk güçlü adımı atılmış olur.


Bir analiz Allah’ın gücünü esas almıyorsa doğru olması mümkün olmaz. Ahir zamanda yaşadığımızı unutarak yapılan analizler yanlış olur. Türkiye’nin bölgedeki tüm ülkelerle iyi ilişki içinde olması, yakın dost olması gerekir. Suudi Arabistan, Ermenistan, İsrail, Rusya, İran, Irak, Mısır hepsi Türkiye’nin dostu olan ülkelerdir.


İran halkı nur gibi tertemiz Müslümandır. Bizim öz kardeşimizdir. Hayatları, devletleri her şeyleri güzel. Allah Devletlerini baki kılsın. Türkiye ile ittifakları mübarek olsun. Allah dostluğumuzu pekiştirsin, birliğimizi güçlendirsin. Rusya, Azerbaycan, Ermenistan tüm ülkelerle ittifak ederek bölgede muazzam bir İslam medeniyeti inşa edeceğiz inşaAllah. Biz ne Müslüman ne Hristiyan ve Musevi kanı aksın istemiyoruz, tek damla kan akmayan bir dünya istiyoruz. Allah Mehdi’nin etrafında toplanmayı, İsa Mesih’in mübarek talebeleriyle bir araya gelmeyi, İslam Birliği’nin bayrağı altında toplanmayı bir an önce nasip etsin inşaAllah.


İran Türkiye’nin eski bir dostudur. İran’la hep barış, kardeşlik içinde yaşadık. Bundan sonra da böyle olacaktır. Allah kardeşliğimizi pekiştirsin, Mehdi’nin zuhurunda İran Türkiye hep birlikte hizmet edelim inşaAllah.


İran, Türkiye ve Rusya’nın ittifak etmesi uzun süredir gündeme getirdiğimiz bir konu. Bu ittifak İngiliz derin devletinin bölgedeki tüm planlarını bozacaktır.

Adnan Oktar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir